Strona Główna / Aktualności / Czytanie słowa Bożego z chorymi w szpitalu nowosolskim

Czytanie słowa Bożego z chorymi w szpitalu nowosolskim

Kolejne wydarzenie czytania słowa Bożego z chorymi „A słowo stało się ciałem i cierpiało między nami” wpisało się w III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień wyraził przekonanie, że „da się odnowić nadzieję straconą w obliczu cierpień i niepewności życia”. Doświadczenie choroby jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń człowieka. Wymaga leczenia cielesnego, ale także – a może przede wszystkim – poddźwignięcia duchowego, by znaleźć odpowiedź na rodzące się w sposób naturalny pytanie: „dlaczego?” i dostrzeżenia bliskości Boga.

Osoby uczestniczące w tym wydarzeniu, czują się odpowiedzialni za niesieni nadziei chorym i cierpiącym przez spotkanie, rozmowę, modlitwę a przede wszystkim przez czytanie słowa Bożego, które ma miejsce przy łóżku szpitalnym. „Ubiblijniają” duszpasterstwo chorych niosąc moc słowa Bożego.

Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Łaszkiewicz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia „uBIBLIJNIEni.pl. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 40 osób dorosłych z wspólnot nowosolskich parafii i młodzież Szkoły Katolickiej w Nowej Soli.